Gruja Petrol

Begej po četvrti put remizirao

U četvrtom kolu Vojvođanske fudbalske lige – grupa Istok na domaćem terenu u Žitištu fudbaleri Begeja igrali su nerešeno protiv Slobode iz Novih Kozaraca 0 : 0.

Pre utakmice gosti su važili za favorita, jer se radi o kvalitetnoj ekipi koja već nekoliko godina nastupa u standardnom sastavu. Međutim, mladi fudbaleri Begeja od starta su krenuli silovito, pa je tako iz slobodnog udarca u 8. minutu Kulić gađao gol gostiju, a sa gol linije pogodak je spasao bek gostiju. Potom je i Grbić glavom sa četiri metra prebacio gol.

Imali su i gosti jedan kontranapad sa izglednom prilikom, ali je golman Trivunović bio siguran.

U nastavku je najpre napadač gostiju Gavrilović imao veliku šansu, a potom su počeli da se ređaju prilike Žitištana, pa je tako Grbić u 66.i 69.minutupropustio dve izuzetne prilike, potom i Novak u 73.minutu s pet metara ne pogađa mrežu.
U samom finušu opet je Grbić imao zrelu priliku, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

Posle ovog meča fudbaleri Begeja imaju više razloga da žale za pobedom, ali je i bod izuzetno značajan za ovu ekipu u kojoj su po prvi put nastupili  Kulić i Samardžić i ostavili veoma dobar utisak.

U narednom kolu Begej gostuje Vojvodini u Perlezu.