Gruja Petrol

BEGEJ SAVLADAO CRNJANE

Fudbaleri Begeja su u poslednjem kolu Vojvođanske fudbalske lige – grupa Istok savladali ekipu Budućnosti iz Srpske Crnje sa 2 : 1 (0 : 0).

Susret je počeo minutom ćutanja u znak sećanja na preminulog bivšeg fudbalera Begeja, zrenjaninskog Proletera i OFK Kikinde Jovu Sučevića.

Fudbleri Begeja su u ovaj meč ušli prilično ležerno ne pokazujući previše interesa za igru, što su gosti iskoristili da brzim kontrama ugrožavaju gol Žitištana. Ipak na golu je bio sigurni Mladen Davidović koji je izvanrednim intervencijama spasao svoju mrežu. Čak u četiri navrata je u situacijama jedan na jedan izlazio kao pobednik.

Ipak u drugom delu u 66.minutu gosti su ipak došli u vođstvo posle nesporazma u odbrani Begeja.

I tek tada su se Žitištani pokrenuli, pa je najpre u 70.minutu prvi strelac ekipe Marko Vukoje na centaršut neumornog Nedeljka Šarenca glavom pogodio za 1 : 1.

A onda u 78. minutu mladi Ognjen Barišić je napravio pravi slalom u odbrani gostiju i potom efektno poslao loptu u gornji levi ugao golmana gostiju za 2 : 1 i nova tri boda Žitištana.

Na kraju ovog prvenstva Begej kao novajlija je osvojio izvanredno osmo mesto.