Gruja Petrol

BEGEJ RUTINSKI UZ KIŠU GOLOVA

Begej – Proleter 7 : 3 (5 : 3)

Fudbaleri Begeja u jednoj neobičnoj utakmici slavili su protiv ekipe Proletera iz Banatskog Karlovca sa čak 7 : 3, poluvreme 5 : 3! A to ni najstariji simpatizeri Begeja ne pamte. Takav rezultat čak ni u prijateljskim utakmicama nije ostvaren. Treba napomenuti da su gosti došli sa samo deset igrača, ali se nisu predavali. A ono što je bilo karakteristično je da su ton ovoj utakmici davale odbrane, odnosno golmani koji su primali golove „kroz uši“. Zato se proslavio naročito prvi strelac ekipe Begeja Marko Vukoje kojem je u zapisniku upisano da je pet puta pogodio mrežu gostiju! Istina je da je i on zaslužan, ali i golman gostiju i igrači gostujuće odbrane su mu svesrdno pomogli u tome. Po jedan gol postigli su Milivoj Markov kome je Vukoje nesebično asistirao, a u poslednjem minutu jedan od trojice blizanaca Mijatovića Srđan postigao je efektan pogodak za konačan rezultat. Bio je to i prvenac Srđana Mijatovića za Begej. Publika je burnim aplauzom pozdravila ulazak na teren ljubimca Slobodana Boće Grbića koji se posle godinu dana vratio na teren, jer je imao tešku operaciju ukrštenih ligamenata.

Beg 1

Posle ove pobede Begej se nalazi na 9 mestu sa 27 bodova.

U sredu Begej u okviru fudbalskog kupa područja Zrenjanin igra polufinalni meč u Perlezu protiv Vojvodine 1928.