Gruja Petrol

BEGEJ RUTINSKI DO BODOVA

Fudbaleri Begeja su u utakmici protiv kikindskog ŽAK-a osvojili nove bodove i sada mirnije mogu da igraju u nastavku prvenstva. Pobedili su Žitištani sa 4 : 1, a po ostvarenimn šansama mogli su i do znatno ubedljivijeg rezultata.

Ostvarili su domaći vođstvo već u 4. minutu kada je Radenković glavom pogodio mrežu gostiju na centaršut Milivoja Markova. Gosti su nenadano izjednačili u 30.minutu posle nesporazuma u odbrani Begeja, ali u drugom delu dominirali su domaći koji su već u 53.došli do novog vođstva , a gol je postigao najstariji na terenu i najbolji u ovom meču Markov koji je iskosa iznenadio golmana gostiju. Potom je nespretno reagovao kapiten gostiju Fučak i postigao autogol u 70. Već u 72. minutu bilo je 4 : 1, a najpre je Matić pogodio jednu pa drugu stativu, da bi odbijenu loptu Vukoje smestio u mrežu za konačni rezultat ove zanimljive utakmice.

Zanimljivo je i da su na ovom meču za Begej po prvi put na zvaničnoj utakmici nastupila braća Mijatović – Dragan, Dejan i Srđan koji su rođeni istoga dana!

Posle ove pobede Begej se nalazi na 10.mestu sa 24 boda. U narednom kolu Begej gostuje Slogi u Plandištu.

Fudbaleri Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva izgubili su od ekipe Poleta na gostovanju u Nakovu rezultatom 1:0 za domaćina, ali i dalje zauzimaju 7. poziciju na tabeli. U sledećem kolu dočekuju ekipu Mladosti iz Omoljice.

Tekst: Dušan Milićev