Gruja Petrol

BEGEJ LAKO DO BODOVA

U 17. kolu Vojvođanske lige grupa Istok fudbaleri Begeja u komšijskom derbiju ubedljivo su slavili protiv ekipe Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva 4 : 1.

Pred prepunim gledalištem Begej je poveo golom Radenkovića u 6. minutu. Posle propuštenih šansi Begeja gosti su izjednačili u 25. minutu golom Mikića, a u drugom poluvremenu Žitištani su odigrali pravu simultanku i u svim elementima nadmašili Karađorđevčane.

Najpre je neopravdano poništen pogodak Radenkovića, a onda je Jovo Mijatović posle kornera u 67. minutu postigao gol za vođstvo od 2 : 1. Potom je Vukoje u 77. minutu doveo domaće u vođstvo od 3 : 1, a u poslednjim trenucima utakmice u šesnaestercu gostiju oboren je Vukoje, a sa bele tačke precizan je bio Janjanin za konačan rezultat od 4 : 1 za Begej.

Propustili su domaći još nekoliko prilika (Šarenac dva puta, Vukoje, Radenković) da ostvare i ubedljiviju pobedu, a po prikazanoj igri sasvim su zasluženo ostvarili prvu pobedu u drugom delu prvenstva.